O mnie

Aeksander Doba

„ZAWSZE TRZEBA ZACZYNAĆ OD MARZEŃ. POTEM PLANY. NO I TRZEBA SPRZĄTAĆ ŚMIECI Z RZEKI, BO JA POTEM KAJAKIEM NIE MOGĘ SIĘ PRZEBIĆ” – Aleksander Doba

Jestem emerytowanym inżynierem. Data w dowodzie mówi, że w tym roku skończę 70 lat, ale coś Wam zdradzę – czuję się czasami jak nastolatek. Chyba licznik mi się zaciął i mój duch się nie starzeje, choć wygląd zdradza, że już trochę żyję na tym świecie. Chęć poznawania świata zaszczepili we mnie rodzice. Miałem bardzo dużo zainteresowań, do których czasem wracam. Byłem szybownikiem, spadochroniarzem, kolarzem, żeglarzem i sternikiem. Jednak największą moją pasją jest kajakarstwo.

Kajakarzem zostałem dość późno, bo po trzydziestce, ale pokochałem ten sport momentalnie i tak już zostało. To moja największa pasja, moje życie, moje marzenia, które konsekwentnie spełniam. Marzenia to moja siła napędowa, więc wszystkim powtarzam – nie bójcie się marzyć!

Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem i że dzięki moim wyprawom mogę rozsławiać imię Polski na całym świecie.  Jestem też dumny z wyjątkowego odznaczenia jakie otrzymałem z rąk Prezydenta Polski. Jest nim Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Jestem też wdzięczny Wam wszystkim, którzy swoim słowem wspierają mnie w realizacji moich ambitnych planów – szczególnie rodzinie i przyjaciołom. Bardzo cieszę się, że moje dokonania niektórych motywują.

Cieszę się również, że zainspirowałem całą masę wspaniałych ludzi, dzięki których głosom otrzymałem tytuł Podróżnika Roku 2015 National Geographic. Więcej możecie o tym poczytać tutaj: Adventure National Geographic.

A wcześniej, bo w 2013 roku zostałem również uhonorowany Super Kolosem – najbardziej prestiżowym wyróżnieniem podróżniczym w Polsce!

Pamiętajcie: “Życie jest zbyt krótkie, by pić tanie wino :-)”.

Co nowego u mnie?

Copy Olka dryfowanie bez steru na oceanie

23.06.2017

fot. Joanna Konefał - Pycior tekst: Piotr Chmieliński Drodzy Fani Olka, Od

Olka dryfowanie bez steru na oceanie

19.06.2017

fot. Joanna Konefał - Pycior tekst: Piotr Chmieliński - Przyglądam się

Awaria „OLO” na Atlantyku

16.06.2017

tekst: Piotr Chmieliński Awaria „OLO” na Atlantyku - Fatalnie! Górna

© Aleksander Doba. All Rights Reserved. | Made by Sorus Publishing | Powered by Klienter.com | This site is a part of GoEnterGo.com Travel Community